ΣΧΟΛΙΚΗ ΔΙΑΜΕΣΟΛΑΒΗΣΗ

Η α΄ ομάδα Διαμεσολαβητών του σχολείου μας, μετά την πανδημία, συγκροτήθηκε και είμαστε περήφανοι γι’ αυτό, καθώς πλέον οι διαπιστευμένοι Διαμεσολαβητές μας θα μπορούν κι επίσημα να αναλαμβάνουν την επίλυση συγκρούσεων των μαθητών μας στον χώρο του σχολείου.

Η ομάδα εκπαιδεύτηκε για ένα χρόνο από τις υπεύθυνες καθηγήτριες Σωτηράκη Νεκταρία, Μπαμπαλίκη Μαρία και Βαλωμένου Έλενα και θεωρείται πλέον έτοιμη να “ανιχνεύει” περιστατικά συγκρούσεων, να παρεμβαίνει αποτελεσματικά στη διαχείρισή τους και να παρακολουθεί την εξέλιξή τους.

Aποτελείται από τους ακόλουθους μαθητές:

Ασπρούδη Κατερίνα, Γκίκα Μαριλένα, Γκιντσίδη Θεοφίλη, Γκιντσίδη Σταυρίνα, Κούργια Στάθη, Παγωνάρη Δήμητρα, Σαββίδη Δέσποινα, Σαββίδη Έλλη, Τσιούπρου Συραγώ, Φουντούλη Αγγελική και Χριστοδούλου Ελευθερία.

Τους ευχόμαστε “Δύναμη κι Επιτυχία” στο έργο τους!

Να σημειωθεί ότι το πρόγραμμα εκπαίδευσης παρακολουθεί μια νέα ομάδα μαθητών μας, ώστε να αναλάβει κι επίσημα τον ρόλο της από την προσεχή σχολική χρονιά.

This entry was posted in Χωρίς Κατηγορία. Bookmark the permalink.