Μεγάλη διάκριση του 5ου Γυμνασίου – Απονομή βραβείων Ε.Μ.Ε Μαγνησίας

EME1Με μεγάλη επιτυχία διεξήχθη και φέτος η τελετή απονομής των βραβείων των επιτυχόντων μαθητών Γυμνασίων – Λυκείων και της Α΄ Γυμνασίου των διαγωνισμών της ΕΜΕ – Παράρτημα Μαγνησίας.

Στην τελετή παραβρέθηκαν πάνω από 500 άτομα, μαθητές, γονείς, εκπρόσωποι του Δήμου Βόλου, του Δήμου Αλμυρού, της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, διευθυντές και καθηγητές των σχολείων των μαθητών που βραβεύθηκαν.

EME2Στην εκδήλωση που έγινε στο Πνευματικό Κέντρο της Μητρόπολης την Κυριακή 29/3/2015 μίλησαν ο Πρόεδρος της ΕΜΕ-Μαγνησίας κ. Πέτρος Νικολουδάκης και ο καθηγητής και ακαδημαϊκός κ. Τάσος Μπούντης.

Η Ειδική Γραμματέας της Εταιρείας κα Στέλλα Δημητρακοπούλου παρουσίασε συνοπτικά τις δράσεις τις ΕΜΕ-Μαγνησίας για το 2014-2015 και η τελετή ολοκληρώθηκε με την απονομή των βραβείων από τους κ.κ. Αναστασία Κοντονίνα και Κων/νο Κομνό, υπεύθυνη Βιβλιοθήκης και Γενικό Γραμματέα της Εταιρείας αντίστοιχα.

Το 5ο Γυμνάσιο Βόλου ήταν το σχολείο με τις περισσότερες συμμετοχές και διακρίσεις στον διαγωνισμό των Γυμνασίων.

This entry was posted in Διακρίσεις Μαθητών/Σχολείου, Δραστηριότητες, Χωρίς Κατηγορία. Bookmark the permalink.