ΗΜΕΡΑ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ

Ημέρα σχολικού αθλητισμού η Παρασκευή 27 Σεπτεμβρίου και το σχολείο μας, χωρισμένο σε τρεις (3) ομάδες ανά τάξη, με την επίβλεψη της καθηγήτριας Φυσικής Αγωγής, κ. Μανούκα Ελ, επισκέφτηκε τον ΟΕΑ ΝΑΒ και τον ΝΟΒΑ. Εκεί οι μαθητές μας συνομίλησαν με προπονητές της κωπηλασίας και της ιστιοπλοΐας , καθώς και με διακεκριμένους αθλητές και συμμαθητές τους που συμμετέχουν στα αθλήματα, δοκίμασαν τα εργόμετρα, μπήκαν σε μικρό εκπαιδευτικό ιστιοπλοϊκό σκάφος κι απόλαυσαν τον περίπατο με γρήγορο ρυθμό στην παραλία ως προθέρμανση κι αποθεραπεία με σύμμαχο τον καλοκαιρινό καιρό.

Η επαφή αυτή με τους αθλητικούς Συλλόγους ενθουσίασε τους μαθητές κι αρκετοί από αυτούς αποφάσισαν να γίνουν μέλη τους και να ασχοληθούν συστηματικά με την κωπηλασία και την ιστιοπλοΐα.

This entry was posted in Χωρίς Κατηγορία. Bookmark the permalink.